Akce roku 2016

Předvánoční prodejní výstava šperků z fimo hmoty  11/2016

Ve středu 30.listopadu bylo k vidění v naší knihovně hodně krásných šperků z fimo hmoty. Byly nejen k vidění, ale i k prodeji. 

Návštěva náchodských knihovníků v naší knihovně   11/2016

V pátek 18.11.2016 jsem se zúčastnila exkurze, která začala nejprve v knihovně v Novém Městě nad Metují. Po prohlídce všech oddělení a představení plánů do budoucnosti, pokračovala naše cesta do archivu v Zámrsku. Ne každý se dostane do depozitářů, a tak všichni byli velmi překvapeni kolik starých různých archiválií je v Zámrsku uloženo. Poslední zastávkou byla návštěva v naší knihovně v Podbřezí. Bylo milé, že i přes hojný počet knihovníků jsme se k nám vešli a bylo nám dobře. Pár fotek je k vidění ve Fotogalerii z akcí 2016.

Výstava "Být spolu"   11/2016

Čtrnáct dní v listopadu byla v knihovně k vidění výstava fotografií a textů s názvem "Být spolu". Putovní výstavu pořádá mobilní hospic Setkání z Rychnova nad Kněžnou. Na otevření výstavy přijela paní ředitelka, která nám krátce řekla o službě domácího hospice. Fotografie jsou k vidění ve Fotogalerii z akcí 2016.

Čtvrťáci a páťáci v knihovně   11/2016

V pondělí 7.listopadu dorazili do knihovny v rámci českého jazyka žáci 4. a 5 ročníku naší základní školy. Paní knihovnice je seznámila s chodem knihovny a s vypůjčování knížek přes knihovní program. Nezůstalo jen u představení malých knihoven, ale zabrousilo se i do velkých jako je Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové. Je mnoho služeb které knihovny dělají a děti o nich neměly ani ponětí.

Nauč se číst každý den   11/2016

Ve středu 2.11.2016 přišly do knihovny děti školou povinné na akci "Nauč se číst každý den". Každý si, včetně paní knihovnice, přinesl svou rozečtenou knihu. Na začátku bylo asi 15 minut, kdy si všichni v tichu četli. Cílem tohoto čtení bylo zamyslet se nad knihami jinak, třeba nad srozumitelností textu nebo nad obsahem. Nakonec každý mohl něco vzkázat autorovi. A jelikož toto čtení bylo na dušičky, nesměly chybět ani svíčky a malý "ohňostroj".    Pár fotografií zde.

Čtení dětem   11/2016

Na začátku listopadu, když už se brzy stmívá, pozvala knihovnice malé děti k zajímavému čtení a povídání do místní knihovny. S jakým zaujetím děti poslouchaly a jak se zapojily se můžete podívat  zde.

Tvoření - drhané náramky   11/2016

Ve středu na začátku listopadu se sešly tvořivé ženy opět v knihovně. Pod vedením Jany Křepelové ze Lhoty si tentokrát vyzkoušely výrobu náramku prokládaného korálky. Fotky jsou k prohlédnutí zde.

Ambasadorky v knihovně   10/2016

Ve čtvrtek opět do knihovny zavítaly místní maminky s dětmi. Téma bylo Rýma a jak s ní zatočit. Prezentaci firmy Stérimar přečetla Terka Novotná, která nám vše i patřičně vysvětlila. Děti měly samozřejmě úplně jiné starosti a zábavu. Fotky si lze prohlédnout zde.

Výstavka prací žáků ZŠ k 700. výročí narození Karla IV.   5-12/2016

V letošním roce si všichni připomínáme 700 let od narození Karla IV.. Žáci 4. a 5. ročníku naší základní školy nakreslili obrázky vystihující život a dílo tohoto českého krále. Obrázky si můžete prohlédnout v půjčovní době, nebo v úředních hodinách obecního úřadu v místní knihovně.    

Noc s Andersenem  4/2016

Posledního dubna se přidala knihovna k organizování akce Noc s Andersenem. Z důvodu malých prostor knihovny se akce uskutečnila v základní škole. Děti si během večera vyposlechly pohádku Malá mořská víla a následně rozděleni do několika skupin, plnily úkoly. Každý kdo dokončil, byl odměněn diplomem a ti starší měly výsadu přespat ve škole. Příjemné prožití a nadšení z celé akce bylo vidět především v očích dětí.     Více foto zde.

Ambasadorky v knihovně  3/2016

V březnu pokračoval projekt Sdružení žen Podbřezí, z.s. - Ambasadorky. Tentokrát na téma velikonoční pečení.  

Výstavka Kačenčiny pohádkové říše  3/2016

V březnu pořádala knihovna posezení s představením jednotlivých postaviček z Kačenčiny pohádkové říše. S Helenkou Mladotovou, která je z Podbřezí, jsme krátce prožili tragický milostný vztah s mladým myslivcem.      Více foto zde.

Návštěva prvňáčků v knihovně  3/2016

V rámci výstavy Kačenčina pohádková říše zavítali do knihovny letošní prvňáčci ze základní školy. Paní knihovnice jim ukázala všechny postavičky z okolních obcí a samozřejmě nechyběla ani pověst o Helence Mladotové ze zámečku Skalka. Děti na závěr dostaly soubor všech pověstí, který jim postupně bude předčítat paní učitelka.