O knihovně v Podbřezí

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Místní knihovna v Podbřezí se nachází v prvním patře zrekonstruované budovy obecního úřadu. Zřizovatelem je Obec Podbřezí.

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

• Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si zde klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými  a sejděte se u nás.
  • Přijďte jen tak na kus řeči anebo na kávu.

Z našeho fondu si určitě vyberete a pokud ne, tak využíváme výměnné fondy z Dobrušky, ve kterých si najde knihu i náročný čtenář. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, hobby publikace, turistické průvodce až po populárně naučnou a odbornou literaturu. Pokud budete potřebovat sehnat nějakou jinou knihu, není pro nás problém Vám ji zajistit.

Samozřejmě je zde počítač s připojením k internetu a to zdarma.

Podrobněji v sekci Služby.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!