Setkání se spisovatelem Ladislavem Mičekem  12/2017

V prosinci se knihovna Podbřezí podílela na setkání seniorů se spisovatelem Ladislavem Mičekem. Povídání bylo na téma "Jak se píší knihy".

 

Kavárnička - téma Advent  11/2017

Na konci listopadu jsme se v knihovně sešly spolu se ženami, maminkami, babičkami a povídaly jsme si o adventu a blížících se Vánocích.

 

Ambasadorky - mléčné výrobky  9/2017

V září se opět v místní knihovně sešly maminky, popovídat si tentokrát na téma mléčné výrobky. K povídání bylo i něco k ochutnání.

 

Výlet dětí z knihovny do Země pohádek v Polsku  6/2017

Přijali jsme pozvání od polské knihovny v Klodsku na společný výlet do Země pohádek v Polsku. Dohromady se nás zúčastnilo 26. Po prohlídce muzea pohádek jsme se asi tři hodiny zabavili na velkém dětském hřišti, které bylo také inspirované pohádkami. Více fotografií si můžete prohlédnout zde.

 

Noc s Andersenem v Polsku 

V pátek 21.dubna jsme se s dětmi z Podbřezí a Častolovic zúčastnili Česko - polské Noci s Andersenem na zámečku v Želazném. Pro děti byly připravené různé workshopy a také musely předvést něco ze svého umu. Za snahu byly odměněny dárky v podobě batůžku a deštníku. I když domů jsme se vrátili až k půlnoci, byli jsme všichni nadšeni. Více fotografií zde.

 

Tvoření - velikonoční kraslice 4/2017

Na výsledek zdobení se můžete podívat ve fotogalerii nebo zde.

 

Kavárna - téma Velikonoce 4/2017

Ve čtvrtek 30. března se setkaly místní ženy v knihovně. Při ranní kávě a předvelikonočních dobrotách jsme si popovídali o tom, jak se Velikonoce slavily a jaké tradice se dožily do dneška. Na ukázku byl vytvořen dědek, který o velikonočním pondělí bude umístěn na nedostupném místě a bude připomínat dlouholetou velikonoční skaleckou tradici - věšení dědků a babek. Také bylo vytvořeno líto, o kterém se mluví ve známé koledě - Líto, líto ,líto kdes tak dlouho bylo, u studánky u vody, mylo ruce i nohy. Fotografie z akce si prohlídněte zde.

 

Noc s Andersenem

V měsíci dubnu bude pořádat knihovna spolu se základní školou Noc s Andersenem. Termín bude předem oznámen.

Burza knih

V měsíci dubnu a květnu bude probíhat burza knih. Přijďte se podívat, vybrat si a nebo také nějakou knížku vyměnit.